enpl

Ile Powinienem Zapłacić Rekruterowi za Znalezienie Talentów IT w Wielkiej Brytanii

Jeśli szukasz talentów IT w Wielkiej Brytanii, masz kilka opcji do rozważenia. Po pierwsze i najważniejsze, możesz zatrudnić rekrutera IT lub headhuntera, aby znaleźć dla Ciebie talenty IT. Ta opcja jest uzasadniona, jeśli nie wiesz, od czego zacząć w poszukiwaniu talentów IT, ale zależy Ci na znalezieniu najwyższej klasy specjalistów. Jednak musisz zastanowić się nad kosztami związanymi z rekruterami specjalizującymi się w obszarze technologii. 

 

Jakie opłaty pobierają rekruterzy IT w Wielkiej Brytanii? 

 

To powszechne pytanie zadawane przez zainteresowane firmy i osoby skupione na korzystaniu z usług rekruterów do obsadzenia swoich wakatów. Podczas gdy rekruterzy usprawniają proces rekrutacji, zwłaszcza w przypadku bardzo technicznych stanowisk, takich jak IT, wiąże się to zawsze z kosztami. 

Sprawdziliśmy dla Ciebie i podsumowaliśmy, ile kosztują agencje rekrutacyjne w Wielkiej Brytanii. Szczerze mówiąc, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ze względu na zmienne, które wchodzą w grę. Ogólnie koszt zatrudnienia rekruterów w Wielkiej Brytanii będzie zależał od czynników takich jak obszar, który ma być obsadzony, oraz rodzaj umowy o pracę. 

 

Czynniki określające koszty 

 

Koszt będzie z pewnością zróżnicowany w zależności od roli IT, którą próbujesz obsadzić. Ogólnie rzecz biorąc, rekruterzy pobiorą wyższe opłaty za stanowiska na wyższym szczeblu. Również ważna będzie ranga stanowiska. Kierownicy ds. technologii o wyższym stopniu doświadczenia przyciągną wyższe opłaty rekrutacyjne w porównaniu do młodszych asystentów. Pilność w obsadzeniu roli również wpłynie na koszty. Ostatecznie zdolność znalezienia preferowanych talentów IT również dyktuje ogólny koszt. Na przykład eksperci ds. sztucznej inteligencji są rzadszymi specjalistami niż programiści Java. Zatrudnienie ekspertów ds. sztucznej inteligencji jest więc droższe niż zatrudnienie typowych programistów. 

 

Rodzaj umowy 

 

Rodzaj umowy, jaką planujesz zaoferować swojemu talentowi IT, również będzie miała wpływ na to, ile rekruter pobiera opłat. Umowy stałe zazwyczaj przyciągają wyższe opłaty w Wielkiej Brytanii niż umowy tymczasowe. 

Z naszego badania różnych rekruterów talentów IT w Wielkiej Brytanii wynika, że koszt wynosi od 15 do 20% średniej wartości umowy na pierwszy rok dla typowych/stałych ról IT (co przekłada się na £7,500 – £10,000). Wysokopoziomowe stałe role technologiczne, które są trudniejsze do obsadzenia, kosztują do 25% wartości umowy na pierwszy rok (co przekłada się na około £12,500 lub więcej). 

Rekruterzy pobierają niższe opłaty za obsadzenie tymczasowych ról kontraktowych IT. Na przykład firmy poszukujące jednorazowych pracowników technicznych do podpisania umowy na 1 rok powinny się spodziewać zapłaty 12-15% rocznego wynagrodzenia jako opłat za rekrutację. Większość brytyjskich agencji rekrutacyjnych ds. technologii pobierze opłatę w wysokości 12-15%, nawet jeśli planujesz zatrudnić pracowników tymczasowych na okres krótszy niż rok. 

 

Rekrutowanie talentów technologicznych z Polski zamiast z Wielkiej Brytanii 

 

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, zatrudnianie brytyjskich specjalistów technologii może być kosztowne. Jakie inne opcje masz? Cóż, może być korzystniej zlecić to zadanie w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska) poprzez lokalną agencję rekrutacyjną IT, biorąc pod uwagę wysoką pozycję Polski jako centrum technologicznego. Pozyskiwanie profesjonalistów technologicznych z Polski niesie ze sobą unikalne korzyści. Tak naprawdę, otwarcie filii technologicznej w Polsce może przynieść więcej korzyści. 

Na pierwszy rzut oka może to się wydawać droższe niż korzystanie z brytyjskich rekruterów technologicznych. Jednak outsourcing działa najlepiej w przypadku strategii krótkoterminowych. Firmy, które zależy na budowaniu silnych zespołów IT na lata, mogą czerpać korzyści długoterminowe, które przewyższają wszelkie oszczędności związane z outsourcingiem. Posiadanie filii technologicznej w Polsce lub biura satelitarnego eliminuje wady związane z prowadzeniem fizycznych operacji w Polsce. 

Jednak potrzebujesz profesjonalistów, którzy cię poprowadzą, jeśli chcesz, aby biuro satelitarne działało prawidłowo. Offshoring niesie ze sobą unikalne ryzyka i koszty, które można zredukować, korzystając z doświadczonych rekruterów pomagających międzynarodowym firmom informatycznym zakładać obecność w Polsce. 

Skorzystasz z usług doradczych i konsultingowych, które pozwolą ci poznać wszystko, od tego, kogo zatrudnić, po zakładanie i organizowanie zespołu IT. Specjaliści pomogą ci także wyeliminować wysokie koszty związane z offshoringiem. Inne unikalne korzyści obejmują możliwość ochrony własności intelektualnej oraz kultury i wartości firmy, utrzymanie pełnej kontroli nad każdym aspektem, włącznie z rozwojem i umiejętnościami. 

Polskich programistów dostępnych do zatrudnienia oceniano na 3. miejscu na świecie (znacznie wyżej niż brytyjscy programiści). Polska również zajmuje wyższe miejsce niż Wielka Brytania w wielu innych aspektach związanych z talentami technologicznymi. Polska jest także domem dla ponad 250 000 z 1 miliona programistów z Europy Środkowo-Wschodniej. Polska technologia jest także tańsza niż w większości krajów europejskich. Rekrutacja z Polski poprzez agencję rekrutacyjną IT jest korzystniejsza. 

Skontaktuj się z dotLinkers już dziś! #1 Agencja rekrutacyjna IT dla najlepszych polskich talentów technologicznych.