enpl

Jaki jest najlepszy sposób na przyciągnięcie najlepszych talentów technologicznych?

Jak przyciągnąć najlepszy talent technologiczny w krajach takich jak Polska?  

W obecnej sytuacji gospodarczej stłumionej przez globalne niepewności, kryzys gospodarczy, czy post-pandemiczny obraz świata, ogłoszenia o pracę nie wydawały się obiecujące na skalę globalną. Najlepsi specjaliści technologiczni zwracają większą uwagę na globalne firmy technologiczne. Co dzieje się z jeszcze mało znaczącymi firmami zainteresowanymi najlepszymi talentami technologicznymi? 

Istnieje kilka sposobów, aby zwrócić uwagę na swoją firmę w obecnej sytuacji post-pandemicznej, globalnej niepewności i kryzysie gospodarczym: 

 

Podejście IT boutique 

To podejście działa cuda. Współpraca z zaufaną lokalną agencją rekrutacyjną IT daje ci właściwą przewagę konkurencyjną dzięki szerokiemu zakresowi kontaktów i relacji, jakie budują wśród inżynierów i ekosystemu talentów technologicznych. 

Dane pokazują, że duże międzynarodowe agencje nie mają takiej wiedzy rynkowej jak mniejsza agencja rekrutacyjna IT, głównie dlatego, że skupiają się na dostarczaniu dużej liczby kandydatów, a nie ich jakości. 

Zamiast tego lokalne agencje, poprzez rekrutacje IT skupiają się bardziej na podejściu jakościowym i przyciągają najlepsze talenty technologiczne, które pasują do kultury i wartości twojej firmy. To pozwoli twojej firmie zbudować długotrwały zespół niezawodnych inżynierów, którzy zostaną na dłużej niż kilka miesięcy czy lat. A gdy już zatrudnisz wykwalifikowany personel technologiczny, znacznie łatwiej będzie przyciągnąć więcej talentów. 

 

Wykorzystaj marketing treści 

Ta strategia również jest skuteczna w przyciąganiu najlepszych talentów. Jednak zajmuje to trochę czasu. Dzięki właściwej strategii marketingu treści możesz zdobyć pożądanego kandydata i uzyskać inne korzyści, takie jak zwiększenie zasięgu marketingowego. Inne korzyści związane z marketingiem treści to korzyści z SEO (zwiększenie ruchu organicznego na twojej stronie) oraz zarządzanie marką. Wysokiej jakości treści poprawiają renomę firmy. Marketing treści zwiększa również widoczność marki. 

Aby stworzyć najlepszą treść zdolną przyciągnąć najlepszy talent, musisz badać swoją publiczność i używać mediów, które są prawdopodobne do znalezienia przez twoją grupę docelową. Zastanów się, jakie strony odwiedzają najlepsi profesjonaliści technologii. Jakie treści szukają online? Inspirować się treściami można na blogach specjalistycznych, tworzyć unikalne treści i publikować je tam, gdzie profesjonaliści technologiczni najprawdopodobniej je zobaczą, na przykład na GitHub lub StackExchange itp. 

 

Wykorzystaj kontakty wewnętrznego zespołu technologicznego 

Możesz wykorzystać istniejący zespół technologiczny, aby zdobyć najlepszy talent technologiczny na rynku. Ta strategia sprawdza się, gdy jesteś w pośpiechu z rekrutacją. Twój obecny zespół zna potrzebne im kompetencje techniczne. Mogą także wybierać talenty na podstawie istotnych czynników, takich jak atmosfera w zespole. Istniejące zespoły mogą także działać jako pierwszy filtr, gwarantując, że wybierasz tylko z najlepszych kandydatów. Aby ta strategia działała doskonale, może być konieczne już posiadanie najlepszych talentów technologicznych w zespole. 

 

Zorganizuj własne spotkania lub hackathony 

Chociaż uczestnictwo w renomowanych wydarzeniach z już ustaloną publicznością to szybki sposób na dotarcie do najlepszego talentu technologicznego, możesz także zdecydować się na stworzenie własnych spotkań lub hackathonów. Możesz wyjaśnić swoje procesy, podzielić się swoimi doświadczeniami i zaprezentować swój zespół na wydarzeniu, aby zachęcić inżynierów poszukujących nowych wyzwań do dołączenia do Twojego teamu. 

Aby zorganizować udane spotkanie online lub hackathon, które skutecznie rekrutuje najlepszy personel technologiczny, musisz zrozumieć, czego najlepsi specjaliści technologii w krajach takich jak Polska oczekują. Musisz także zrozumieć, jakie stanowiska musisz obsadzić oraz zaplanować wydarzenia i agendy zgodne z personelem, którego chcesz przyciągnąć. 

Możesz potrzebować profesjonalistów zewnętrznych, takich jak influencerzy i prelegenci, aby wywołać szum wokół twojego wydarzenia. Ważne jest także być aktywnym, np. nie zapomnij wysyłać uczestnikom ofert pracy. W obecnej rzeczywistości technologicznej nie trzeba być gigantem technologicznym, aby zorganizować udane wydarzenie online skoncentrowane na rekrutacji. Wystarczy być kreatywnym. 

 

Myślenie poza schematami 

Aby zdobyć najlepszy talent technologiczny, musisz unikać barier geograficznych. Najlepsi specjaliści technologii nie znajdują się tylko w Wielkiej Brytanii ani w innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone. Kraje takie jak Polska są wysoko oceniane jako centra technologiczne na arenie międzynarodowej. W rezultacie brytyjskie firmy poszukujące najlepszych specjalistów technologii mogą rozważyć Polskę, zamiast być ograniczonymi lokalnymi lub amerykańskimi talentami technologicznymi. Najlepsi kandydaci do wielu ról w dziedzinie informatyki nie muszą być zlokalizowani w tej samej jurysdykcji co siedziba firmy. Rozszerzenie swojej “sieci” to doskonały sposób na zdobycie lepszych pracowników za niższą cenę. 

To wszystko! Powyższe strategie zwiększą twoje szanse na pozyskanie najlepszego talentu technologicznego w centrach technologicznych, takich jak Polska. Jeśli nie wiesz, jak/od czego zacząć poszukiwania profesjonalistów IT w Polsce, możesz skorzystać z firmy rekrutacyjnej jako podwykonawcy, która dostarczy nie tylko wyjątkowe talenty, ale także zatrudni ich w twoim imieniu. 

Skontaktuj się z dotLinkers już dziś! #1 Agencja rekrutacyjna IT dla najlepszych polskich talentów technologicznych.